Podpůrné metody

Speciálně pedagogicko-poradenské centrum expres

! Termíny expres do týdne až čtrnácti dnů !

Pomůžeme Vám! Naše nově založené pedagogicko-poradenské centrum nabízí nejen odborné vyšetření a poradenství, ale především možnosti a návrhy, jak s dítětem pracovat doma a jak mu pomoci, aby se zbavilo špatných pocitů ze školního neúspěchu. Společnými silami najdeme způsob, jak zajistit, abyste Vy i Vaše dítě byli zase šťastní!

Mgr. Eliška Konrádová - vedoucí poradny, speciální pedagog, etoped, logoped - tel.: 739 371 248

Mgr. Barbora Bučková - speciální pedagog, logoped, surdoped - tel.: 739 371 089

Mgr. Ivana Gálová - speciální pedagog, logoped

 

Másáže a terapie

 

Klasická relaxační masáž 

Masáž přináší uvolnění celému tělu po fyzické i psychické stránce. Navozuje pocit klidu a pohody, pomáhá od bolesti a příznivě ovlivňuje celkové pozitivní naladění člověka.

Masáž je vhodná při těchto potížích: 

 

Baňkování, Gua Sha

Klasická relaxační masáž je doplněna použitím baněk, s jejichž pomocí se vytváří podtlak, který zintenzivní účinek masáže. Působí více do hloubky, postižená místa se lépe prokrví a uvolní, což napomáhá odplavení nahromaděných toxinů.

Masáž je vhodná při těchto potížích:

 

Aroma masáž

Je klasická relaxační masáž doplněna o účinky éterických olejů, které jsou při masáži použity. Díky nim dochází k většímu fyzickému i psychickému uvolnění a účinek masáže je zvýšen léčivou silou bylin.

Masáž je vhodná při těchto potížích:

 

Breussova masáž

Je jemná energetická masáž páteře s regeneračními účinky. Speciální olej vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení i okysličení jednotlivých obratlů. Ulevuje od bolestí a pomáhá s onemocněními páteře.

Masáž je vhodná při těchto potížích:

 

Masáž proti celulitidě

Při masáži se speciálními hmaty uvolňují tukové buňky, což zlepšuje podkožní metabolismus, krevní oběh a odvod toxických látek z těla. Ozónový zábal na konci masáže regeneruje buňky.

Masáž je vhodná:

 

Manuální Lymfatická masáž

Je jemná hmatová masáž ovlivňující lymfatický systém. Má Hluboce sedativní, analgetický a spasmologycký efekt na krevní a lymfatický oběh. Může být kombinovaná s lymfatickými, fyzikálními terapiemi a cvičeními.

Manuální lymfatická masáž u různých chorob:

 

Medová masáž 

Je detoxikační masáž, při níž díky účinkům včelího medu a speciálním kompresním masérským hmatům, dochází k uvolnění škodlivých toxinů z tkání a jejich odstranění.

Masáž je vhodná při

 

Kraniosakrální terapie 

Je jemná manuální technika vhodná při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem.

Masáž je vhodná při těchto potížích:

 

Bachova Květová terapie

Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin, které se naředí k užívání dle problémů klienta. Pomáhá člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost a samoléčení organismu.

Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Pomáhají lidem ke komplexnímu pohledu na věc a způsobují, že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům. Esence nemají za úkol vyzmizíkovat psychické a tělesné symptomy, slouží však jako pomocný prostředek k překonávání toho, co tyto symptomy způsobili. Různé fobie, strachy ze známých i neznámých věcí. Agrese, beznaděj, apatie, anorexie, agorafobie (strach z vycházení ven), arogance, autorita (podléhání i přehnané prosazování), bezvědomí, brutalita, bázlivost, beznaděj, cestování (zvracení, strach, panika, hysterie, cestovní horečka), ctižádost, deprese, entuziasmus, emoce, energie (málo i moc), egocentrismus, fobie, frustrace, hrůza, hysterie, hubnutí, hněv, cholerismus, ješitnost, kožní potíže (ekzém, kopřivka, svědění), kousnutí (hmyzem, zvířetem), klaustrofobie, kouření (při odvykání, komplex, krize, kousání nehtů, letargie, majetnické chování, melancholie, manipulativní chování, masochismus, myšlenky (kolotoč, nejdou zastavit, na násilí, opakující se), nesnášenlivost (zvířat, lidí, léků, změn), neklid, nejistota, nervozita, netečnost, neposlušnost, napětí, nesoustředění, náladovost, noční můry, násilí, nenávist, nespavost, odtažitost, osamělost, otupělost, ovlivnitelnost, opakované problémy, obavy, očekávání (přehnané), odstup, osamění, panika, pesimismus, paralýza, podrážděnost, psychomotorické záchvaty, přecitlivělost (na pohledy, zvuky, doteky, potravu, horko, chlad, vlhko, déšť, trávy), připoutanost, roztěkanost, roztržitost, revma, rezignace, strach (například ze smrti, z lidí, o blízké, z nemocnice, ze zvířat, z cestování, z neznámých věcí, z uzavřených prostor, ze selhání, ze známých věcí, z chození ven, z létání, panický, extrémní), sebedestruktivní chování, smutek, stesk, stěhování, stres, spánek (problémy s usínáním, se vstáváním, probouzení se v noci), smutek, samolibost, šok, špatné soustředění, šikanování, týrání (před jakkoli dlouhou dobou), tvrdohlavost, únava, upjatost, úzkost, uvolnění, uzavřenost, upozorňování na sebe, vyčerpání, výdrž, výkyvy nálady, vzdorovitost, vnitřní klid, záchvaty (psychomotorické, vzteku), zhroucení, zlozvyky, zmatenost, zklamání, zármutek, zuřivost, závist, závislost, zlomyslnost, změny, zkoušky, žárlivost, atd.

Díky kombinaci bylin je možno namíchat kapky na podporu léčení každé nemoci či řešení každého životního problému

Ladislav Kabelka tel.: 737 906 501 email: ladslav.kabelka@gmail.com

 

Rodinná  terapie, diagnostika kresby

Při terapii dětí i dospělých používám techniku, při níž se nemusí mluvit. Kresba napoví to, co slovem neumíme vyjádřit.

PaedDr. Karla Hrabčíková  tel.: 608 335 556     e-mail: neurobiofeedback@gmail.com 

 

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ PŘI ŘEŠENÍ DIAGNÓZ

Správná skladba a výběr potravin mohou opravdu významně ovlivnit kvalitu našeho života. Pozitivně i negativně. Důvody proč vyhledat poradce pro výživu mohou být různé. Může to být:

Co můžete očekávat?
Individuální přístup. Stravovací doporučení s ohledem na konkrétní cíl a potřeby klienta při zjištění složení těla, fungování metabolismu, dosavadních stravovacích návyků i zdravotní anamnézy, případných alergií a intolerancí na potraviny. Na základě vstupních informací Vám pomohu upravit Vaše stravovací návyky, určit nejen správný příjem energie, ale i vhodný poměr jednotlivých živin. Zjistíte jaké potraviny a proč vybírat a jak je vzájemně kombinovat. A to vždy s ohledem na dosažení Vašeho cíle.

Ing. Jana Strecková tel. 604 931 006 

 

Hipoterapie - Aktivity s využitím koní

Pro děti i dospělé, dvojice rodič-dítě, i rodiny. Zaměřeno především na aktivity ze země. Terapie probíhají venku na adrese Soběšická, u Ranče u cesty (za Panskou Líchou). Účastník terapie je klient, řešící svůj problém, kůň a psycholog s výcvikem v přirozené komunikaci s koněm.

Řeší problémy:

Vhodné pro široké spektrum diagnóz. Po konzultaci s naším neurologem či psychiatrem mohou absolvovat i klienti s roztroušenou sklerózou, hraniční poruchou osobnosti, psychotickým onemocněním, mentální retardací atd.

Není nutné jezdit na koni, možná je přirozená komunikace ze země a péče o koně.

Platba: 600 Kč/60 min., doprovod 100,- Kč/60 min.

po - pá, so

Doprava: z hlavního nádraží (nebo Malinovského nám.) tramvají č. 4 na Tomkovo náměstí, bus 57 zastávka Panská Lícha, 300 m asfaltová cesta lesem, skrz Panskou Líchu, dále pěšky k maringotce na Ranči u cesty

Bližší informace a objednávky: tel. 739 361 874, nebo na adrese neurobiofeedback@gmail.com

ADHD porucha pozornosti s hyperaktivitou
ADD porucha pozornosti bez hyperaktivity
Alzheimerova choroba
Autismus
Bolesti hlavy
Bolesti zad
Celostní medicína
Demence
Deprese
Dysgrafie
Dyslexie
Dysortografie
Fobie
Hyperaktivita
Inkontinence
Koncentrace
Lehká mozková dysfunkce (LMD)
Migréna
Nespavost, noční děsy
Neurologie pro děti i dospělé
Panika
Pomalý, proměnlivý reakční čas
Poruchy koncentrace
Poruchy paměti
Poruchy pozornosti
Poruchy spánku
Prof. biofeedback pro sportovce
Psychiatrie - hypnóza
Psychologie
Rodinná terapie
Roztroušená skleróza
Spánek
Stresová porucha
Vývojové vady řeči
Závratě
Zranění mozku

Copyright 2015 NeuroBioFeedback.cz. | webmaster > ex-press.cz