Aspergerův syndrom

Je druhem autismu. Aspergerův syndrom a autismus mají mnoho společných rysů: potíže v komunikaci, potíže ve společenských vztazích, nedostatek představivosti a tvořivé hry. Nicméně lidé s Aspergerovým syndromem mají obvykle méně potíží ve všech sférách komunikace, než osoby s nízkofunkčním autismem.

Tito lidé také nemívají přidružené mentální postižení, často mají průměrnou až nadprůměrnou inteligenci.

Aspergerův syndrom je charakterizován také výbušností, agresivitou při neúspěších a neporozumění, nutkavým chováním až puntičkářstvím, tvrdohlavostí a revoltou. 

Aspergrův syndrom byl vydělen z diagnozy autismu ve druhé polovině 80 let minulého století, často bývá nazýván též vysokofunkčním autismem.

Pro děti takto diagnostikované doporučujeme zažádat o přítomnost ve vyučování na ZŠ asistenta, naše klinika nabízí koordinaci pomoci Vašemu dítěti, které je v péči kliniky a pedagogickch pracovníku ve škole, kam Vaše dítě dochází.

Mějte na paměti, že člověk s Aspergrovým syndromemje schopen dosáhnout i  nejvyšších univerzitních met a při správném vedení již od dětství mohou být jeho problémy v maximální míře kompenzované.

Je však třeba velmi dobře a zavčas problém diagnostikovat a nejenom dignostikovat ( např. akreditovaná centra APLA, v Brně na SPC Štolcova atdatp),ale dítěti věnovat i specializovanou péči odborníků.

Secializovanou péči všech dotčených odborníků naleznete na naší klinice. Neváhejte a s důvěrou se na nás obraťte.Máme za sebou mnoho klinických úspěchů a používáme nejnovější dostupné metody.

 

zpět na všechny diagnózy
ADHD porucha pozornosti s hyperaktivitou
ADD porucha pozornosti bez hyperaktivity
Alzheimerova choroba
Autismus
Bolesti hlavy
Bolesti zad
Celostní medicína
Demence
Deprese
Dysgrafie
Dyslexie
Dysortografie
Fobie
Hyperaktivita
Inkontinence
Koncentrace
Lehká mozková dysfunkce (LMD)
Migréna
Nespavost, noční děsy
Neurologie pro děti i dospělé
Panika
Pomalý, proměnlivý reakční čas
Poruchy koncentrace
Poruchy paměti
Poruchy pozornosti
Poruchy spánku
Prof. biofeedback pro sportovce
Psychiatrie - hypnóza
Psychologie
Rodinná terapie
Roztroušená skleróza
Spánek
Stresová porucha
Vývojové vady řeči
Závratě
Zranění mozku

Copyright 2015 NeuroBioFeedback.cz. | webmaster > ex-press.cz