Mrtvice

Cévní mozková příhoda. Je to stav, vznikající na základě naprosté obstrukce, neboli ucpání některé z mozkových cév uvnitř mozku nebo jejím prasknutím vlivem vysokého krevního tlaku.

Stav je velmi závažný, neboť ve chvíli sníženého průtoku krve těmito cévami dochází k ischémii, tedy nedokrevnosti části mozku, která je na postižené cévě závislá.

Příznaky cévní mozkové příhody jsou akutní a nepřehlédnutelné.

Dochází k poruše nebo k úplnému výpadku určité funkce mozku, a to nejčastěji na jedné polovině těla. To znamená, že pocítíme některé z těchto příznaků:
 Náhlé oslabení nebo ochrnutí, necitlivost končetiny nebo tváře jedné poloviny těla – najednou neovládáme dobře ruku, vypadávají z ní předměty, končetina je neobratná a jakoby necitlivá, dolní končetina přestane sloužit jako opora, zakopáváme, neudržíme dobře stabilitu, cítíme se nemotorní, tvář může ztuhnout a poklesne ústní koutek. Určitá část těla jako by nebyla naše. I přechodné brnění tváře nebo končetin, které se může zase upravit, je situací, která může být předzvěstí CMP a vyžaduje pozornost. Náhlá zmatenost, potíže s porozuměním a vyjadřováním, hledáme slova, nedokážeme správně artikulovat, nerozumíme okolí, máme potíže se čtením nebo psaním. Náhlá porucha zraku na jednom nebo obou očích, náhlé zastření nebo zdvojené vidění. Náhlá porucha rovnováhy nebo koordinace pohybů a chůze. Náhlá velmi intenzivní bolest hlavy, jakou jsme nikdy neměli.

Ve všech těchto případech je nutné se okamžitě dostat pod kontrol lékaře neurologa, protože doslova začínáte boj o minuty.

Pomoc přichází na specializovaných neurologických pracovištích a pobyt v nemocnici trvá většinou delší dobu.

Záchvat a léčbamrtvice se může obejít bez dalších zdravotních problémů, může však mít i dalekosáhlé zdravotní následky, které Vám mohou zásadním způsobem zasáhnout do života.

Proto je velmi důležitá i včasná rekonvalescence, jako terapie jsou velmi účinné i terapie na nbf, zaznamenáváme významná klinická zlepšení i u seniorů.

Rekonvalecsence a rehabilitace po mrtvici se vždy odvíjí od druhu poztižení, vždy spolupracujeme s neurologem a velmi často s fyzioterapeutem, logopedem, či psychologem.

 

zpět na všechny diagnózy
ADHD porucha pozornosti s hyperaktivitou
ADD porucha pozornosti bez hyperaktivity
Alzheimerova choroba
Autismus
Bolesti hlavy
Bolesti zad
Celostní medicína
Demence
Deprese
Dysgrafie
Dyslexie
Dysortografie
Fobie
Hyperaktivita
Inkontinence
Koncentrace
Lehká mozková dysfunkce (LMD)
Migréna
Nespavost, noční děsy
Neurologie pro děti i dospělé
Panika
Pomalý, proměnlivý reakční čas
Poruchy koncentrace
Poruchy paměti
Poruchy pozornosti
Poruchy spánku
Prof. biofeedback pro sportovce
Psychiatrie - hypnóza
Psychologie
Rodinná terapie
Roztroušená skleróza
Spánek
Stresová porucha
Vývojové vady řeči
Závratě
Zranění mozku

Copyright 2015 NeuroBioFeedback.cz. | webmaster > ex-press.cz